Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
670 LET PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O KROUNĚ

Krouna - V letošním roce si připomeneme výročí 670 let od první písemné zmínky o naší obci, 135 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Krouna, 75 let fotbalu v Krouně a 60 let od zahájení řádné výuky v nové budově ZŠ. Podrobnosti o oslavách spojených se setkáním rodáků naleznete níže v pozvánce.

 

V této souvislosti bych Vás, občany našich obcí, i všechny naše rodáky a další hosty chtěl na tyto oslavy co nejsrdečněji pozvat za sebe i za výbor, který je připravuje. Zároveň chci touto cestou poděkovat všem občanům, kteří poskytli historické fotografie a další materiály na výstavu, jež proběhne v budově základní školy. Zvláštní poděkování patří přípravnému výboru – Ireně Kavkové, Zdeňku Bukáčkovi, Martinu Kučerovi, Luďkovi Bělskému, Michalu Vařečkovi, Petru Švandovi, Michalu Pekařovi, Adéle Zástěrové, Jiřímu Bártovi, Blance Talackové, Lucii Vtípilové, Miloši Vaňákovi, Bohumilu Zlevorovi a Liboru Boháčovi, kteří se mnou vytvořili vynikající tým, jenž program sestavil a chystá jeho realizaci. Dále bych chtěl poděkovat Základní a mateřské škole Krouna, SDH Krouna, TJ Sokol Krouna a všem ostatním, kteří na přípravách oslav spolupracují.

 

Protože výročí obce jsme pojali zároveň jako setkání rodáků, přidávám několik informací pro občany. V nejbližších dnech dostane každá domácnost obálku se dvěma pozvánkami na oslavy a setkání rodáků. Prosíme všechny občany, aby druhou pozvánku poslali svým příbuzným, kteří pochází z Krouny a pozvali je na naši slavnost. Případní zájemci o více pozvánek si mohou další vyzvednout na obecním úřadě.

 

 

 

Mgr. Petr Schmied, starosta

 

Kušta Michal

 

 

Propagační materiály
Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.