Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
KUTNOHORSKÉ PUTOVÁNÍ - ŠKOLNÍ VÝLET DEVÁTÉ TŘÍDY 2019

ZŠ Krouna - Ve dnech 30. a 31. května 2019 se žáci deváté třídy vydali na dlouho očekávaný školní výlet. Navštívili město Kutnou Horu, které leží v Kutnohorské plošině nad potokem Vrchlice, prohlédli si památky zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a přenocovali v autokempu Malešice.

 

Protože jsme chtěli v Kutné Hoře a jejím blízkém okolí, poznat mnohá zajímavá místa, byl náš program opravdu nabitý. Vyžadoval od nás i nemalou fyzickou aktivitu, první den jsme našlapali 22 km, druhý 11 km. Během těchto dvou dnů jsme obdivovali unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury - chrám sv. Barbory, viděli katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci, prošli Vlašský dvůr, jenž byl po staletí střediskem hospodářské moci státu. Dozvěděli se vše z jeho zajímavé historie a měli jsme také možnost sledovat proces výroby mincí. Zaujala nás i kaple Všech svatých v Sedlci s kostnicí upravenou v 18. století. Ke Kutné Hoře náleží i poněkud vzdálenější bývalá hornická osada Kaňk. Zde jsme vystoupali na nově postavenou rozhlednu, z níž byl překrásný výhled na Kutnou Horu a její okolí.

 

Foto: Mgr. Novotná Věra

 

Druhý den výletu byl věnován návštěvě Českého muzea stříbra a prohlídce středověkého dolu. Muzeum stříbra se nachází v Hrádku, původní dřevěné tvrzi, jež byla později přestavěna na hrádek – vrcholně gotické sídlo. Nedaleko od muzea je pak vstup do 250 m dlouhé středověké štoly, celá vede 35 m pod zemí. Prohlídka dolu byla pro nás jedinečným zážitkem.

 

Kutná Hora a její starobylá atmosféra se nám velmi líbila, a protože nabízí ještě mnoho krásných míst, která jsme nestihli během našeho krátkého výletu poznat, věřím, že se sem někteří z našich žáků opět vrátí a snad si také vzpomenou na svůj poslední výlet na základní škole, tak šťastnou cestu deváťáci ...

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Mgr. Novotná Věra a Pavlíčková Marcela

 

Kušta Michal

 

 

Propagační materiály
Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.