Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
26.10.2018 PROBĚHLO SLAVNOSTNÍ VYSAZENÍ LÍPY

ZŠ Krouna - V pátek 26. října 2018 proběhlo v areálu Základní škola Krouna za přítomnosti zaměstnanců a žáků školy, hostů a několika dalších občanů  slavnostní vysazení lípy k příležitosti výročí 100 let republiky a 60 let budovy základní školy. Během ceremoniálu s projevy vystoupili pan Pavel Ondra a ředitel školy Josef Kyncl. První ze jmenovaných se ve svém projevu zaměřil na význam výročí republiky a na připomenutí, že obyvatelé českých zemí se v minulosti nikdy neměli tak dobře, jako nyní. Vyzdvihl přitom život v míru a materiálním dostatku. Ředitel školy ve svém vystoupení vyzdvihl důležitost vztahu k místu, kde žijeme, a k hrdosti na svou školu, obec i vlast. Během programu vystoupili i žáci školy s povídáním a básničkou o lípě jako národním stromu Slovanů. V závěru ceremoniálu přítomní duchovní z římskokatolické i z evangelické církve čerstvě vysazené lípě požehnali, byla odhalena pamětní deska na nově instalovaném kameni a celá akce byla zakončena státní hymnou.

 

O události byla sepsána slavnostní pamětní listina, která bude uložena v kronice školy, každý z účastníků obdržel originálně podepsaný pamětní list o účasti na ceremoniálu a děti i dospělí navíc jako drobné připomenutí události obdrželi národní trikolóru nebo odznáček, případně vlaječku.

 

Foto: Mgr. Beniačová Lenka

 

A aby účastníci poznali nejen, jak lípa vypadá, ale i jak chutná, byl pro všechny ve škole připraven pravý lipový čaj (z květů lip z areálu školy) a ochutnávka lipového medu. Hosté navíc mohli ochutnat domácí tzv. Masarykovo cukroví. V prostorách školy je navíc již 2 týdny instalována řada výukových tabulí s obsahem vztahujícím se k výročí vzniku ČSR.

 

 

 

Poděkovat bych chtěl všem, kteří se na přípravě a uskutečnění akce podíleli (učitelé, provozní zaměstnanci, zaměstnanci obecního úřadu, Rolnické družstvo Krouna...) a vyzdvihnout pak chci zejména úsilí pana Pavla Ondry a paní učitelky Věry Novotné. V neposlední řadě chci poděkovat i rodině Bukáčkových, č.p. 17, která škole věnovala nádherný kámen. Kromě pamětní desky, která je na kameni odedneška, bude pravděpodobně na jaře 2019 do kamenu vytesán obrys Československé republiky - zdržení je způsobeno náhlým dlouhodobým onemocněním kameníka v období nasmlouvané realizace.

 

Celý program byl průběžně dokumentován kamerou i leteckým natáčením z dronu. Jakmile bude video sestříhané, uveřejníme odkaz i případné letecké snímky v samostatné zprávě.

 

Více fotografií nejdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Mgr. Kyncl Josef, ředitel školy

 

Kušta Michal

 

 

Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.