Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
ZÁVOD BĚHEJ LESY VYSOČINA 2018

Milovy - Loni to byla velkolepá premiéra, o kterou byl takový zájem, že už měsíc před startem hlásili pořadatelé naplněnou kapacitu. Seriál Běhej lesy se vrací na Vysočinu 21. července 2018 a maximum účastníků organizátoři navýšili z důvodu velkého zájmu rovnou na rovných 1500. V Milovech nedaleko Žďáru nad Sázavou vyběhnou závodníci na tratě dlouhé 12 nebo 21 km. Závod zavede běžce do kouzelné oblasti Žďárských vrchů a na své si přijdou především milovníci trailových běhů.

 

Seriál závodů ve volné přírodě Běhej lesy vznikl v roce 2015 a rychle si získal značnou popularitu. V loňském roce se sedmi závodů zúčastnilo více než 11 tisíc běžců. Závody se konají ve volné přírodě z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. Především pak závody nabízejí možnost proběhnout se na unikátních tratích, které vedou například přes Lednicko-valtický areál nebo přesně kopírují trasu legendární Jizerské 50.

 

Ilustrační fotografie

 

Běhej lesy Vysočina je pátým závodem tohoto ročníku. Běžce zavede k monumentu místního rodáka, horolezce Radka Jaroše, který právě v této oblasti započal svou lezeckou kariéru. Dalšími lákadly jsou například atraktivní výhledy na Lisovskou a Malinskou skálu. Delší trasa běžcům navíc nabídne pohled na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, Devět skal. Při troše štěstí bude navíc k vidění Kralický Sněžník.

 

Na trase závodu nechybějí občerstvovací stanice nebo fotografové. Ti všem závodníkům pořídí závodnické snímky, které si mohou po skončení závodu zdarma stáhnout. V cíli čeká na každého závodníka unikátní dřevěná medaile. V zázemí závodu je pak k dispozici občerstvení, obchod se sportovním vybavením, úschovna zavazadel nebo kol.

 

Děti do 15 let se mohou přihlásit do dětských závodů Dr. Maxe. Připraveny jsou rovněž dvě trasy, na 500 m a 1 km. Během toho, co budou dospělí sami na trati, jim pak děti pohlídají zkušené vychovatelky.

 

Letos pořadatelé Běhej lesy připravili závodů osm. Lednici, Karlštejn, Brdy a Slavkovský les už mají běžci za sebou. Dalšími zastávkami letošní sezony jsou Běhej lesy Bílá (11. srpna), Jizerská 50 RUN (25. srpna) a Běhej lesy Boletice (8. září). Registrovat se můžete na www.behejlesy.cz.

 

Rímský Prokop, Junior PR Manager

 

Kušta Michal

 

 

Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.