Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU A VÁNOČNÍ JARMARK

ZŠ Krouna - V sobotu 2. prosince 2017 proběhlo od 17 hodin před školou již tradiční rozsvícení vánočního stromečku (jednalo se již o 11. ročník), které bylo letos opět spojené s vánočním trhem a jarmarkem. Vrátili jsme se tak k předchozí tradici, neboť přestože se vánoční výstava dětských výtvarných prací, kterou jsme v r. 2016 uspořádali místo jarmarku, setkala rovněž se zájmem veřejnosti, absence tradičního jarmarku většina návštěvníků v r. 2016 litovala. Rok 2017 však přinesl organizační změnu, kterou návštěvníci uvítali - vánoční jarmark byl otevřený již od 13 hodin a hosté si tak mohli povětšinou žákovské vánoční výrobky v klidu nejen prohlédnout, ale u stánků jednotlivých tříd obsluhovaných vybranými žáky a jejich učitelkami i v klidu nakoupit.

 

Foto: Mgr. Ondra Pavel, místostarosta

 

Celý program byl významně obohacen adventním malováním dřevěných hraček pana Zdeňka Bukáčka spojeným s výstavou jeho výrobků. Během jarmarku si tak děti i dospělí mohli pod vedením pana Bukáčka, nositele tradice lidových řemesel, vyzkoušet sami namalovat tradiční dřevěnou hračku a odnést si ji buď jako památku nebo jako hračku domů. Adventní malování probíhalo kromě sobotního odpoledne také v pátek od rána ve škole, a to pro žáky 1. stupně. O zájmu svědčí skutečnost, že se celkem za uvedené dva dny namalovalo 97 hraček.

 

Celý program vyvrcholil v 17 hodin tradičním vystoupením dětí ze školní družiny. A určitě bylo na co se dívat. Děti (a bylo jich skoro 60) ze školní družiny si připravily pásmo básniček a písniček doprovázené živou hudbou na housle, na jehož závěru pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou.

 

Počasí naší akci letos nadmíru přálo. Sněhový poprašek, bezvětří a teploty těsně pod nulou se postaraly o tu pravou předvánoční atmosféru, kterou si přišlo užít více než 350 lidí. Pro všechny byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený ...), svařené víno a stánek s palačinkami z výroby školní kuchyně. Pro milovníky statistiky dodáváme, že se celkem vypilo přibližně 45 litrů čaje, 36 litrů svařeného vína a prodalo se téměř 100 palačinek.

 

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a realizace akce podíleli - a nebylo jich málo. Od kuchařek v kuchyni přes provozní zaměstnance školy, učitelky 1. stupně a vychovatelku školní družiny, až po všechny, kteří technicky připravovali a zajišťovali samotné vystoupení nebo pomohli zajistit sortiment na jarmark. Celkem se jednalo o téměř 40 lidí. Všem velice děkuji.

 

Na fotografie z jarmarku a malování ještě čekáme, ale již nyní si můžete prohlédnout alespoň fotografie z vystoupení dětí.

 

Více fotografií najdete zde, nebo myší klikněte na fotoaparát.

 

Mgr. Kyncl Josef, ředitel školy

 

Kušta Michal

 

 

Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.