Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
NOMINACE NA OCENĚNÍ PARDUBICKÉHO KRAJE ZA ROK 2017

Krouna - Informujeme občany Krouny a místních částí, že do 31. prosince 2017 máte možnost nominovat významné osobnosti, které si podle Vašeho názoru zasluhují zisk nejvyššího vyznamenání Pardubického kraje: Cenu za zásluhy o Pardubický kraj nebo Cenu Michala Rabase za záchranu.

 

Jednotlivé osobnosti je možné nominovat:

 

prostřednictvím webového formuláře na adrese:

www.pardubickykraj.cz/oceneni-pardubickeho-kraje

 

e-mailem na adresu:

oceneni@pardubickykraj.cz

 

osobně:

na recepci Krajského úřadu Pardubického kraje na Komenského náměstí 125

 

 

Cenu za Zásluhy o Pardubický kraj, která je určena osobnostem, kolektivům nebo organizacím za mimořádnou činnost pro rozvoj kraje a za zásluhy o kraj, si v předcházejících ročnících odnesli například architekt Miroslav Řepa, folkloristé Yvona a Petr Rybovi, zakladatel skanzenu Veselý Kopec Luděk Štěpán, majitelé zámku Nové Hrady Magda a Petr Kučerovi, dobrovolníci starající se o pevnostní objekty na Králicku, významný český sochař Olbram Zoubek, ředitel Hamzovy léčebny Václav Volejník, historik Jiří Kotyk, ředitel plochodrážního závodu Zlatá přilba Evžen Erban, lékař Karel Havlíček či cyklista a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

 

Cenu Michala Rabase za záchranu, udělovanou za mimořádné nebo dlouhodobé zásluhy v oblasti záchrany života, zdraví nebo jiných významných hodnot, si za svou odvahu vysloužila gymnazistka Veronika Kolafová, která resuscitací zachránila život zkolabované ženě. Ocenění dále získal Lukáš Kamaryt, strážník městské policie v Pardubicích, který jako první poskytl první pomoc muži na pardubickém nádraží. Cenu si odnesl také středoškolský učitel Radek Biedla, který už přes třináct let povzbuzuje své žáky k dárcovství krve, plazmy a především kostní dřeně, řidič linkového autobusu Ladislav Pulpit, který zachránil život staršímu muži, jež zkolaboval během cesty autobusem. Dalšími laureáty ceny jsou studenti Eliška Matysová a David Janďourek, kteří zachránili život člověku s epileptickým záchvatem a starali se o něj až do příjezdu záchranářů a moravskotřebovský lékař Jiří Pol, jehož téměř čtyřicetiletá práce v oboru je pacienty oceňována také díky jeho obětavému a lidskému přístupu.

 

V loňském roce si cenu odnesla studentka medicíny Tereza Jakabová, která díky své duchapřítomnosti a odborným znalostem zachránila život ročního chlapečka, který se dusil. Poranění ruky a masivní krvácení, dokázal na dětském táboře rychle vyřešit Daniel Přikryl, který ránu palcem zatlačil a poté obvázal ručníkem. Veřejností nejen v Pardubicích otřáslo v loňském roce loupežné přepadení místního krejčovství. Těžce zraněná a silně krvácející žena s bodnou ránou na krku tehdy utekla před pachatelem z provozovny na ulici. Kolemjdoucí sice zavolali záchranku, ale účinnou první pomoc ji poskytl až Petr Kmoníček, který projížděl kolem. Před lety pracoval na záchranné službě a věděl, jak krvácení zastavit a ženě pomoci. Florbalový turnaj v nově postavené českotřebovské sportovní hale se změnil v drama, když náhle začala praskat konstrukce střešních vazníků a celá střecha se postupně sunula k zemi. Na naléhavý pokyn rozhodčích zareagovali hráči i diváci okamžitě. Shodou šťastných náhod a díky pohotové reakci nedošlo k vážnějším zraněním či fatálním následkům. Za rychlou reakci převzali ocenění Renata Typlová za sportovní klub FbK Orlicko-Třebovskoa florbaloví rozhodčí Jiří Němec a František Košňar.

 

Mgr. Barták Dominik, tiskový mluvčí Pardubického kraje

 

Teplá Ivana

 

 

Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.