Krouna
Navigace
Povodňový plán obce
Úřední deska obce
Czech POINT
Počasí ZŠ Krouna
Předpověď počasí
Mateřské centrum
Linka důvěry ÚO
Protikorupční linka
Psí Detektiv
Poradna spotřebitele
Logo kampaně
Třídění odpadu:
Hodiny
Přístupy na stránky
Vaše IP je
VÁNOČNÍ DÍLNA V V. TŘÍDĚ

ZŠ Krouna - Ve středu odpoledne proběhla v naší třídě „Vánoční dílna“ s krátkým programem. Nejprve žáci zazpívali a zahráli několik českých koled, seznámili hosty s různými tradicemi českých vánoc, zapojili rodiče, prarodiče a sourozence do zpěvu anglické písně  - Happy Christmas War Is Over od Johna Lennona & Yoko Ono (karaoke k písni -http://www.youtube.com/watch?v=Ia4pmqwb0E0&feature=related).

 

V další části pak proběhla vánoční dílna, ve které jsme všichni společně vyráběli vánoční polaz ze sušeného ovoce, mašliček, kousků látky, kůry citrusů, apod.) Polaz je vánoční a novoroční výzdoba domácností. Název je odvozen z polaziti – choditi po koledě, polazník – koledník. (návod na výrobu: www.hhanky.estranky.cz/.../polaz) Jak si děti i jejich blízcí mohli vyzkoušet, vyrobit polaz není těžké, ale jednotlivec by ho vytvářel dlouho. Tím, že jsme dali ruce dohromady, jsme vykouzlili tuto nádhernou ozdobu během krátké chvíle. Aby nám to šlo lépe, uvařili jsme rodičům kávu a čaj, ochutnali jsme výborné cukroví maminek a poslechli si krásné koledy. Velké poděkování patří p. uč. Novákové, která pomohla ve svých hodinách HV s nácvikem písní a také s chodem vánoční besídky.

 

Všem svým žákům i jejich rodičům přeji, klidné prožití svátků vánočních, zasloužený odpočinek, pohodovou atmosféru a do nového roku 2010 hlavně zdraví, štěstí a úspěch v osobním životě.

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii zde.

 

Mgr. L. Žežulková a žáci V. třídy

 

 

Propagační materiály
ORP Hlinsko
Turistické informace
Hlášení rozhlasu
Mapa
Web kamery online
Firmy v naší obci
Mikroregion Hlinecko
Pardubický kraj
Turistický portál
Na kole i pěšky
Dopravní portál PK
Práce v regionu
Veřejná anketa
Čtete úřední desku?

Pouze na internetu

Na nástěnce OÚ

Nečtu,nezajímam se

Propagační materiály

ODKAZY NA STRÁNKY
IQ-net již v KROUNĚ!
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.